O slavnostech

Celá akce má podtitul „Poznej svého vinaře!“ a jak sám napovídá budou zde svá vína prezentovat a prodávat osobně nejen vinaři z České republiky, ale také dovozci kvalitních vín z celého světa.

Letošní ročník slibuje hned několik novinek. Jednou z nejviditelnějších bude ta, že se celý program rozšíří i na nedaleký a pro mnohé i utajený ostrov na řece Berounce, kde bude nově umístěna další hudební scéna. Výraznou proměnnou dojde také gastronomická část, kterou obohatí speciality restaurací z blízkého i dalekého okolí. Dobřichovické vinařské slavnosti  letos dostaly své nové logo, facebookový profil i zcela nové webové stránky. Seznam všech vystavovatelů najdete v sekci vystavovatelé.


Celodenní vstupné do areálu je 80Kč.


Degustační skleničky jsou k zapůjčení na výdejních místech zdarma (vratná záloha na skleničku 50Kč) Ve spolupráci se společností Winterhalter bude v areálu zřízeno speciální mycí centrum, kde každý návštěvník může vyměnit svou skleničku za čistou

Ceny degustačních vzorků i vín si stanovuje každý vinař/vystavovatel samostatně. Platba za degustační vzorek je realizována výhradně degustačními žetony. Platba za celé láhve a kartony pak může být realizována i jiným způsobem.

 

Dobřichovický zámek otevře své brány přesně v 11:00. Vedle ochutnávek vín na stáncích vinařů je připraven také bohatý kulturní a hudební program, který celý najdete v sekci doprovodný program.

Tichá aukce pro Světlušku


V Rytířském sále zámku bude probíhat tichá aukce vín a vzácných předmětů pro Světlušku. Jak probíhá tichá aukce? Každý kdo se chce zúčastnit tiché aukce musí se zaregistrovat u pořadatele a vyzvednout si své aukční číslo. Předměty aukce jsou vystaveny v Rytířském sále a u každého z nich je umístěna dražební arch, ten obsahuje vyvolávací cenu a minimální výši příhozu. Jestliže budete mít o danou položku zájem, prosíme napište na arch své dražební číslo. Líbí-li se vám vybraná položka, nezapomeňte si ji ohlídat až do konce. Položku si vydraží dražitel s posledním, tedy nejvyšším příhozem. Přesnou hodinu ukončení aukce oznámí pořadatelem na hlavním podiu. Celý výtěžek bude poukázán na konto Nadačního fondu Českého rozhlasu pro Světlušku.

Degustace PO TMĚ


Poznáte  barvu vína pouze podle chuti a vůně?  Vyzkoušejte si několik vzorků vína tzv. naslepo s jedním z členů mezinárodní hodnotící komise prestižní soutěže Vinař roku České republiky 2019 . Vaše dobrovolné vstupné bude opět celé poukázáno na konto Nadačního fondu Českého rozhlasu pro Světlušku.